Panele fotowoltaiczne (słoneczne)

Fotowoltaika i panele słoneczne

Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie dla domu. Panele fotowoltaiczne łączy się w efektywne moduły fotowoltaiczne. Darmowy prąd z odnawialnych źródeł energii to niezależność od dostawców prądu i rosnących cen. Mimo iż koszt instalacji wydaje się stosunkowo duży, system szybko przełoży się na realne oszczędności. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania kwotą nawet do 5 tysięcy złotych. 

Mój prąd – wniosek o dofinansowanie do fotowoltaiki:

Wniosek o dofinansowanie do paneli słonecznych można włożyć przez internet lub w formie papierowej. Należy dołączyć również następujące dokumenty:

– kopię faktury za dostawę i montaż instalacji;
– dowód zapłaty faktury;
– zaświadczenie od operatora sieci dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy;
– oświadczenie o samodzielnym montażu, przy założeniu o posiadanych kwalifikacjach;

Chcesz dowiedzieć się więcej ?

Panele słoneczne SUN FLASH

Kto może skorzystać z dopłaty?

Z dofinansowania może skorzystać każda osoba fizyczna, która wytwarza energię na potrzeby własnego gospodarstwa. Ponadto należy podpisać umowę kompleksową, która reguluje kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii wytworzonej przez instalację.

Wysokość dofinansowania

Program zakłada dopłaty do 5000 zł dotacji na panele fotowoltaiczne i ich montaż. Wszystkie instalacje o mocy od 2 – 10 kW kwalifikują się do programu Mój Prąd. Projekt musi być zakończony przed złożeniem wniosku.