Zalety instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika i panele słoneczne

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok zyskują na popularności. Przybywa nie tylko gospodarstw domowych, które chcę czerpać darmową energię ze słońca, lecz rośnie również ilość przedsiębiorstw, które decydują się na takie rozwiązania. Nic dziwnego. To realne oszczędności i korzyści dla budżetu przez długie lata. Zalety instalacji są niepodważalne, szczególnie, iż ceny prądu systematycznie rosną.

Niezależność od dostawców i podwyżek

Fotowoltaika zapewnia niezależność od dostawców prądu. Wytwarzając darmową energię ze słońca stajemy się samowystarczalni, co przełoży się na realne korzyści w domowym budżecie.

Darmowa i ogólnodostępna energia ze słońca

Energia pochodząca ze słońca jest darmowa. Jedyny koszt to zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. To odnawialne źródło energii, zatem stanowi nieograniczony dostęp.

Panele słoneczne to EKOlogia

Niska szkodliwość dla środowiska zdecydowanie przemawia na korzyść instalacji. Nie emituje CO2 oraz nie wytwarza szkodliwych substancji. Należy również zaznaczyć, że system nie wymaga doprowadzenia wody oraz nie produkuje odpadów.

Szybki i różnorodny montaż fotowoltaiki

Montaż paneli zajmuje zazwyczaj 2 – 3 dni. Ponadto moduły można posadowić nie tylko na dachu, ale również na gruncie, co daje szerokie możliwości wykorzystania instalacji.

Dofinansowania i dopłaty do fotowoltaiki

Mimo iż początkowy koszt instalacji wydaje się wysoki, oszczędności należy rozliczać w latach. Nie bez znaczenia jest również możliwość dofinansowania fotowoltaiki – zakupu lub montażu systemu z programu Mój Prąd. Kwota, którą można uzyskać to nawet 5 tysięcy złotych.